سیماب رزین

قیمت رزین

رزین یکی از ماده‌های پر استفاده در بسیاری از صنایع به حساب می‌آید که با خواص و ویژگی‌های مختلفی که دارد، یک ماده مفید محسوب خواهد شد. بنابراین تمامی عوامل موثر بر آن باید به صورت کامل بررسی شوند.

قیمت رزین

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، بدین شرح است:

 • رزین چیست؟
 • قیمت رزین به چه عواملی بستگی دارد؟
 • مزایای استفاده از رزین
 • قیمت روز رزین در بازار
 • خرید رزین به قیمت مناسب

رزین چیست؟

رزین‌ها موادی هستند که می‌توانند منشا مصنوعی یا گیاهی داشته باشند. این ماده خاصیتی چسبناک دارد که طی فرآیندی به پلیمر تبدیل می‌شود. رزین قبل از تبدیل به صورت مایع است و پس از انجام عملیات به ماده ای جامد تغییر شکل می‌دهد. در نتیجه، صمغ درخت یک نوع رزین به حساب می‌آید. برای تولید رزین از روش‌های هاردنر یا پخت با استفاده از اشعه فرابنفش استفاده می‌کنند که اغلب به صورت طبیعی انجام می‌شود.

از آن جایی که این ماده در سال‌های اخیر بسیار محبوب شده است و در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می­گیرد، معمولا تولیدکنندگان ساخت آن به صورت مصنوعی را انتخاب می‌کنند. خواص رزین تولید شده به روش‌های طبیعی و مصنوعی تا حدودی متفاوت خواهند بود. رزین دو نوع دارد که به شرح زیر هستند:

رزین سنتزی

این نوع از رزین‌ها ترکیبات غیر آلی هستند که به صورت مصنوعی تولید شده و همیشه سخت هستند. از رزین سنتزی می‌توان در صنایع دستی، جواهرات، زیورآلات و موارد دیگر استفاده کرد. برخی از رزین‌های مصنوعی عبارتند از:

 • اکریلیک
 • سیلیکون
 • پلی استر
 • پلی اورتان

این نوع رزین‌ها به دو نوع کلی رزین ترموست و رزین ترموپلاستیک دسته بندی می‌شوند که نوع اول در اثر حرارت، غیر قابل ذوب می‌شوند و نوع دوم در اثر انجام یک عملیات حرارتی پلاستیکی به دست می‌آیند.

رزین طبیعی

رزین‌هایی که طبیعی هستند بیشتر از درختان به دست می‌آیند. وقتی حوادثی مانند آتش سوزی یا رعد و برق رخ می‌دهد و به درختان برخورد می‌کند، مایعی از درختان بیرون می‌ریزد که به مرور نرم شده و به رزین تبدیل می‌گردد. برخی از رزین‌ها محلول در روغن هستند و از درخت‌هایی مانند درخت کاج برگ بلند به دست می‌آیند. در صنعت صابون سازی از این رزین برای تولید صابون استفاده خواهد شد. این روزها استفاده از رزین‌های طبیعی به ندرت انجام می‌شود و رزین‌های صنعتی و مصنوعی کاملا جایگزین آن‌ها شده اند.

قیمت رزین به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت رزین به عوامل مختلفی بستگی دارد که به شرح زیر هستند:

نوع رزین

همان طور که اشاره شد، رزین‌ها به دو صورت طبیعی و مصنوعی به وجود می‌آیند. از آن جایی که فراوانی رزین‌های طبیعی بیشتر است و نیازی به انجام فرآیند برای تولید آن نیست، قیمت پایین‌تری دارند. بر خلاف آن، رزین‌های مصنوعی به مواد اولیه نیاز دارند و تولید آن‌ها مراحل زیادی دارد. به همین دلیل، تولیدکنندگان آن‌ها را با قیمت بیشتری در بازار عرضه می‌کنند.

هزینه تولید و فرآوری

برای تولید رزین مصنوعی نیاز به ایجاد یک کارخانه یا کارگاه، استخدام نیروی انسانی و تامین مواد اولیه است که این کار چندین آسان نبوده و باید هزینه زیادی را به این کار اختصاص دهید. در نتیجه، روی قیمت رزین تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. تولیدکنندگانی که از مواد اولیه ارزان استفاده می‌کنند رزین آن ها از کیفیت پایین برخوردار است بنابراین با قیمت پایین به فروش می‌رسانند ولی در شرکت سیماب رزین به دلیل اهمیت بالا در ارائه محصولات با کیفیت از مواد اولیه درجه یک برای تولید محصوالات خود استفاده میکند.

قیمت ارز

کشورهایی که مسئول تولید مواد اولیه رزین هستند، اگر تغییرات زیادی در قیمت‌های خود به وجود بیاورند، ممکن است تولیدکنندگان داخلی به مشکل بر بخورند و هزینه رزین را افزایش دهند. از طرفی هم بیشتر مواد اولیه تولید رزین در کشور وارداتی است و همین ابر سبب افزایش قیمت آن خواهد شد.

مواد اولیه

مواد اولیه ای که برای تولید رزین مصنوعی استفاده می‌شوند، ممکن است کیفیت‌های مختلفی داشته باشند. مسلما هر چه مواد اولیه باکیفیت‌تر باشند، قیمت رزین تولید شده بالاتر خواهد رفت. گاهی اوقات ممکن است تامین کنندگان مواد اولیه نتوانند به میزان موردنیاز مواد اولیه  را تامین کند. به همین دلیل قیمت و هزینه رزین بالاتر خواهد رفت.

میزان مسافت برای حمل و نقل

بسته به شخصی که رزین را خریداری می‌کند، ممکن است مسافت بیش از حد زیاد باشد. به همین دلیل، حمل و نقل و جابجایی آن هزینه زیادی را خواهد داشت. 

قیمت رزین به چه عواملی بستگی دارد

مزایای استفاده از رزین

از آن جایی که قیمت رزین برای بسیاری از خریداران اهمیت زیادی دارد، بهتر است که با مزایای این ماده آشنا شوید که بدین شکل هستند:

 • کار آسان: یکی از مزایایی که بیشتر مورد توجه تولیدکنندگان قرار می‌گیرد، راحتی و آسان بودن کار با رزین‌ها است. این مواد بسیار ساده هستند و نیازی به آموزش‌های سنگین برای یادگیری آنان ندارید.
 • کاربردهای زیاد: رزین‌های مصنوعی دارای انواع مختلفی هستند، به همین منظور قابلیت استفاده در بسیاری از موارد را خواهند داشت.
 • خواص و ویژگی‌ها: رزین خواصی دارد که نمی‌توانید آن‌ها در مواد دیگر پیدا کنید. مواد مختلفی برای ساخت رزین‌ها استفاده می‌شود که هر کدام را متفاوت‌تر از دیگری خواهد کرد.

قیمت روز رزین در بازار

با توجه به عواملی که به آن‌ها اشاره کردیم، قیمت رزین ثابت نیست و ممکن است دستخوش تغییراتی شود. به همین دلیل، اگر قصد خرید آن را دارید، برای داشتن قیمت دقیق این محصول (رزین اکریلیک و رزین پلی یورتان پایه آب) با مهندسان و کارشناسان متخصص در شرکت سیماب رزین تماس حاصل فرمایید.

قیمت روز رزین در بازار

خرید رزین به قیمت مناسب

قیمت رزین در بازار ایران تحت تاثیر عوامل مختلفی تعیین می‌شود. برای خرید این ماده به هر روشی که تولید شده باشد، باید همه مواردی که به آن‌ها اشاره شد را در نظر بگیرید. شرکت ما یکی از برترین‌ها در زمینه فروش رزین اکریلیک و پلی یورتان پایه آب است که با مراجعه به قسمت تماس با ما، وبسایت میتوانید به راحتی با ما ارتباط برقرار کنید و برای سفارش می‌توانید با شماره تلفن درج شده در سایت تماس بگیرید.

جهت اطلاعات بیش‌تر با مشاورین متخصص ما از طریق صفحه تماس با ما ارتباط برقرار کنید.