سیماب رزین
پیشبینی بازار پراکنه های پلی یورتان پایه آبی از سال 2020 تا 2029

پیشبینی بازار پراکنه های پلی یورتان پایه آبی از سال 2020 تا 2029

پلی یورتان پایه آبی

بررسی اجمالی بازار پراکنه‌های پلی یورتان پایه‌آبی

پراکنه های پلی یورتان پایه آبی (PUD) رزین پلیمری پلی یورتان است که به جای حلال در آب پراکنده شده است. PUD ها برای ساخت پوشش‌ها و چسب‌های پلی یورتان برای زیرآیندهای شیشه، چوب، منسوجات، پلاستیک، فلز، لاستیک و سایر زیرآیندها استفاده می‌شوند. مزایای آن‌ها نداشتن بوی نامطبوع، عدم وجود مونومرهای خطرناک و عدم وجود ترکیبات آلی فرار سمی می‌باشد. به دلیل چقرمگی زیاد از آن‌ها می‌توان در پوشش‌ها، درزگیرها و چسب‌ها استفاده نمود. پوشش‌های چرمی و منسوجات، صنعت خودروسازی، رنگ و سایر پوشش‌ها باعث گسترش بازار این محصولات شده‌اند. تقاضا برای محصولات چرمی عمدتاً توسط کالاهای مصرفی افزایش می‌یابد، زیرا از چرم برای تولید کفش، کیف دستی و سایر موارد استفاده می شود که انتظار می‌رود این کالاها استفاده از پراکنه‌های پلی یورتان پایه‌آبی را ترویج دهند. پراکنه‌های پلی یورتان پایه‌آبی حاوی حداقل مقدار اجزای آلی فرار است که آن را برای ساخت رنگ در صنعت خودروسازی ایده‌آل می‌سازد.

بازار پراکنه‌های پلی یورتان پایه‌آبی بر اساس نوع، کاربرد و منطقه، روند جهانی و پیش‌بینی از 2020 تا 2029

1 pic

رشد بازار پراکنه‌های پلی یورتان پایه‌آبی را می‌توان به افزایش شهرنشینی و افزایش استفاده از مواد پلیمری با کیفیت بهتر در صنایع مختلف نسبت داد. گستره وسیعی از کاربردهای پراکنه‌های پلی یورتان پایه‌آبی در صنعت خودرو یکی از عوامل کلیدی افزایش تقاضا برای این محصولات است که در ساخت قطعات متعدد خودرو به عنوان چسب، درزگیر و پوشش استفاده می‌شود. صنعت رنگ و پوشش یکی دیگر از کاربردهای اصلی پراکنه‌های پلی یورتان پایه‌آبی است. به دلیل دوام عالی و مقاومت در برابر عوامل مخرب جوی، PUD ها در صنایع مهم مانند صنعت ساختمان پرطرفدار می‌شوند. از همه مهمتر، پراکنه‌های پلی‌یورتان پایه‌آبی دوست‌دار محیط زیست هستند.

انتظار می رود افزایش محبوبیت کالاهای چرمی چرم مانند کیف و کفش باعث پیشرفت استفاده از PUD ها در صنعت پوشش چرم گردد. ویژگی‌های منحصر به فرد پراکنه‌های پلی یورتان پایه‌آبی مانند استحکام کششی بالا، مقاومت در برابر دما، انعطاف‌پذیری و مقاومت در برابر سایش، PUD ها را به گزینه‌ای عالی برای پوشش‌های چوبی و چرمی، کف بتنی، PVC و پوشش‌های نساجی تبدیل می‌کند.

بازار جهانی پراکنه‌های پلی یورتان پایه‌آبی از سال 2020 تا سال 2029 به میلیارد دلار

2 PUD

تجزیه و تحلیل بخش بازار پراکنه‌های پلی‌یورتان پایه‌آبی

بازار جهانی پراکنه‌های پلی‌یورتان پایه‌آبی بر اساس نوع و کاربرد تقسیم‌بندی می‌شود. پراکنه‌های پلی‌یورتان بر اساس نوع، به دو دسته پراکنه‌های پلی‌یورتان پایه‌آبی (PUD) و پراکنه‌های پلی‌یورتان پایه‌حلالی تقسیم می‌شوند. PUD های بدون حلال رایج‌ترین شکل هستند که در بخش‌های مختلف مانند ساخت و ساز، خودروسازی، هوافضا، مبلمان و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند. از آنجاییکه PUD ها سازگار با محیط زیست و مصرف‌کننده هستند، استفاده از این محصولات با سرعت بیشتری در حال افزایش است. از مزایای دیگر آن‌ها می‌توان به قابلیت خشک‌شدن سریع، ماندگاری طولانی و پایداری بیشتر در برابر پرتوی فرابنفش اشاره کرد. از PUD های بدون حلال می‌توان به عنوان بایندر در کاربردهای متنوعی از قبیل پوشش‌های بهداشتی، پوشش‌های عایق، درزگیرهای بتن، پوشش‌های کاغذ و جوهر چاپ استفاده نمود.

انتظار می‌رود در پنج سال آینده، بازار پراکنه‌های پلی یورتان پایه‌آبی بزرگترین و سریع‌ترین رشد را داشته باشد. به این دلیل که پراکنه‌های پلی‌یورتان پایه‌آبی، مواد پوششی سازگار با محیط زیست هستند که قابلیت استفاده در طیف وسیعی از سختی فیلم و محتوای جامد را دارند. مقاومت بالا در برابر عوامل مخرب جوی، انعطاف‌پذیری در طولانی مدت، مقاومت در برابر پرتوی فرابنفش، و مقاومت بالا در برابر سایش بالا از علل دیگر رشد آن‌ها خواهد بود.

بر اساس کاربرد، بازار مصرف پراکنه‌های پلی یورتان پایه‌آبی به پوشش‌ها، چسب‌ها، درزگیرها، ساخت چرم مصنوعی و غیره تقسیم می‌شود. انتظار می‌رود ساخت چرم مصنوعی سریع‌ترین زمینه‌ی رشد این محصولات باشد. تولیدکنندگان بزرگ صنعتی که از چرم مصنوعی در پوشاک، کیف، پوشاک، خودروسازی، دکوراسیون داخلی و سایر صنایع استفاده می‌کنند، مسئول این رشد سریع هستند.

از نظر کاربران، انتظار می‌رود صنعت مبلمان بخش قابل توجهی از بازار پراکنه‌های پلی‌یورتان پایه‌آبی را در سال‌های آینده به خود اختصاص دهد. افزایش سطح درآمد مصرف‌کنندگان و افزایش هزینه‌ها برای دکوراسیون داخلی منزل باعث افزایش در این زمینه می‌گردد. تقاضای مصرف‌کننده‌ها برای داشتن مبلمان با طراحی نوآورانه و زیباتر و مقاوم در برابر خراش و سایش، فرصت‌های بالقوه‌ای را برای محصولات PUD ایجاد می‌کند.

تجزیه و تحلیل منطقه‌ای بازار پراکنه‌های پلی‌یورتان پایه‌آبی

بازار پراکنه‌های پلی‌یورتان پایه‌آبی بر اساس منطقه شامل آمریکای شمالی، آسیا و اقیانوسیه (APAC)، اروپا، آمریکای جنوبی و در نهایت خاورمیانه و آفریقا (MEA) می‌شود.

 • آمریکای شمالی: شامل ایالات متحده آمریکا، کانادا و مکزیک است.
 • آسیا و اقیانوسیه: شامل چین، ژاپن، کره جنوبی، هند، استرالیا و سایر مناطق APAC است.
 • اروپا: شامل بریتانیا، آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا روسیه، و سایر مناطق اروپا است.
 • آمریکای جنوبی: شامل برزیل، آرژانتین و سایر مناطق آمریکای جنوبی است.
 • خاورمیانه و آفریقا: شامل ترکیه، امارات متحده عربی، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی و سایر مناطق MEA است.

بازار پراکنه‌های پلی‌یورتان پایه‌آبی بر اساس منطقه در سال 2021

3 PUD

آسیا و اقیانوسیه (APAC) بزرگترین بازار پراکنه‌های پلی‌یورتان پایه‌آبی (55%) به دلیل رشد اقتصادی و ساخت و ساز را تشکیل می‌دهد.

بخش‌های کلیدی بازار پراکنه‌های پلی‌یورتان پایه‌آبی

1- بازار جهانی PUD ها بر اساس نوع در سال‌های 2029-2020، (میلیون دلار آمریکا) (کیلوتن)

 • بدون حلال
 • حلال کم

2- بازار جهانی PUD ها بر اساس کاربرد در سال‌های 2029-2020، (میلیون دلار آمریکا) (کیلوتن)

 • رنگ و پوشش
 • چسب و درزگیر
 • تکمیل چرم
 • تکمیل نساجی
 • سایر

3- بازار جهانی PUD ها بر اساس منطقه در سال‌های 2029-2020، (میلیون دلار آمریکا) (کیلوتن)

 • آمریکای شمالی
 • اروپا
 • آسیا و اقیانوسیه
 • آمریکای جنوبی
 • خاورمیانه و آفریقا

 

بخوانید: روش تولید چسب فشار حساس

 

لینک مقاله:

https://exactitudeconsultancy.com/reports/5616/polyurethane-dispersions-market/

لینک ویدیو:

https://www.youtube.com/watch?v=0TUWOoprAfA
 

با تشکر

خانم دکتر طباطبائی

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.