سیماب رزین
غلظت دهنده اکریلیک خالص بر پایه تورم مونومر ها

غلظت دهنده اکریلیک خالص بر پایه تورم مونومر ها

کد محصول : TH-110

دسته بندی اصلی : غلظت دهنده

غلظت دهنده اکریلیک خالص بر پایه مونومر های اکریلات، که برای افزایش ویسکوزیته و غلظت در شوینده ها، مایع ظرفشویی، لباس شویی و رنگ ها و لاتکس ها  استفاده میشود.

اساس کار این غلظت دهنده بر پایه تورم مونومر ها به صورت تراکمی می باشد به طوری که با افزایش pH در محیط مونومر ها شروع به متورم شدن میکنند و با جذب آب به سطح مولکول ها باعث افزایش ویسکوزیته میشوند.

از ویژگی های این غلظت دهنده میتوان به سهولت استفاده در فرمولاسیون، قدرت ویسکوز کنندگی بالا و سازگاری با انواع فرمولاسیون رنگ و کاغذ و چسب و… اشاره کرد.

 

صنایعی که این محصول در آنها کاربرد دارد:

صنعت رنگ :

 در صنعت ساخت رنگ های پایه آب برای افزایش ویسکوزیته رنگ و بهینه کردن مواد مصرفی در فرمولاسیون معمولا از غلظت دهنده استفاده میشود که هم باعث افزایش ویسکوزیته محصول نهایی شده و هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد. تمایل اندک این محصول به رسوب‌گذاری حین انبارداری، موجب پایداری ویسکوزیته و تنظیم رفتار رئولوژیکی رنگ می‌شود.

صنعت چسب:

در بسیاری از موارد برای ساخت چسب های ساختمانی از قبیل درزگیر و ماستیک نیاز به وسکوزیته بالا و پایدار برای محصول نهایی می باشد و در صورتی که رزین اصلی مورد استفاده برای این محصولات ویسکویته مورد نظر را نداشته باشد میتوان از غلظت دهنده های اکریلیک برای افزایش ویسکوزیته محصول بهره برد. معمولا در فرمولاسیون چسب ها معمولا بعد از اضافه شدن فیلر های مربوطه اعم از تالک و کربنات کلسیم  و پیگمنت سفید(تیتانیوم) و دیگر افزودنی ها در مرحله نهایی میتوان با افزایش غلظت دهنده و کنترل pH به ویسکوزیته مورد نظر دست یابی پیدا کرد.  

صنعت کاغذ:

در صنعت تولید کاغذ و مقوای کرافت در فرآیند خمیر کاغذ از این ماده استفاده میشود. این ماده در پروسه کاغذسازی، مقاومت در برابر ساییدگی و یکنواختی سطح و ویژگی ضد شکنندگی، قدرت کشش و سختی کاغذ را بالا می ‌برد. تشکیل دهنده لایه چسبنده، غلظت ‌بخش، باعث افزایش استحکام، عامل بهبودی سطح و جلای آن بوده و نیز انعطاف سطح در برابر تاشدگی را بهبود می ‌بخشد. در ساخت مقوای چین‌ دار به عنوان عامل کنترل کننده ویسکوزیته و تثبیت کننده برای خمیرهای نشاسته‌ ای و چسب آن قابل استفاده می‌باشد.

جوهر چاپ:

در صنعت جوهر چاپ کاغذ دیواری و کارتن و مقوا از غلظت دهنده برای معلق نگه ‌داشتن ذرات پیگمنت و پرکننده و همچنین افزایش ویسکوزیته انواع جوهر چاپ به منظور کنترل شره‌کردن آن‌ها حین اعمال روی سیلندرها توصیه می‌شود. مکانیسم عملکرد این محصول از طریق تورم با قلیا می‌باشد بدین صورت که پس از افزودن این محصول به امولسیون، pH آن را توسط قلیا افزایش داده تا ویسکوزیته به مقدار قابل توجهی بالا رود.

غلظت‌دهنده‌ های تجمعی ویژگی جالبی را برای پوشش‌های آب‌پایه ارائه می‌دهند. در اکثر سامانه‌های پوششی معمول، این غلظت‌دهنده‌ های تجمعی را می‌توان در شرایط اختلاط ملایم و در هر درجه‌ی حرارت معمول اختلاط نمود. مزایای بدست‌آمده در پوشش‌های آب ‌پایه شامل خواص بهینه‌ی جریان‌پذیری و همترازی، بهبود کدورت و مقاومت در برابر آب است.

رزین های مشابه

TH-121

 

TH-132

 

 

جهت سفارش گذاری این محصول امکان ارسال نمونه رایگان تا سقف چهار کیلوگرم می باشد.

همچنین کارشناسان متخصص شرکت سیماب رزین با حضور در محل خط تولید مشتریان گرامی آماده ارائه مشاوره تخصصی تا رسیدن به فرمولاسیون مناسب می باشند.

در صورت نیاز مشتریان محصولات قابل مشابه سازی با محصول مورد نظر مشتریان نیز می باشد.

 

بخوانید: عایق های رطوبتی و حرارتی رزین

 

به این مقاله امتیاز بدهید!
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.