سیماب رزین
عایق های رطوبتی و حرارتی رزین

عایق های رطوبتی و حرارتی رزین

عایق های رطوبتی و حرارتی

رزین R-3020 امولسیون شیری رنگ اکریلیک بر پایه مونومر های اکریلات و استایرن، دارای فیلم شفاف، کشسان و انعطاف پذیر است. فیلم تشکیل شده از رزین 3020-R  بسیار نرم و انعطاف پذیر و دارای کشسانی بالایی است. فیلر خوری و پیگمنت خوری بالایی دارد و تقریبا تا سه برابر حجم رزین میتوان به آن فیلر اضافه کرد، همچنین سازگاری بسیار خوبی با انواع فیلر ها از قبیل کربنات کلسیم، آلومینا، سیلیکا و ….دارد.

سازگاری بسیار خوبی با انواع پیگمنت ها اعم از تیتان، آلی و معدنی دارد و به همین سبب میتوان به راحتی برای فرمولاسیون عایق های رطوبتی رنگی از این رزین استفاده کرد.

کشسانی بالای رزین و مقاومت تنشی و خمشی بالای آن این امکان را میدهد که به راحتی در برابر کاهش و افزایش دما مقاومت و فرم خود را حفظ کرده و به همین دلیل به طور گسترده در عایق های حرارتی و رطوبتی و پشت بام میتوان از ان استفاده کرد، همچنین عایق بسیار خوب حرارت می باشد و از ورود و خروج حرارت جلوگیری میکند.

ویسکوزیته بالا و فیلم ضخیم و گوشتی آن این امکان را به فرمولاتور میدهد که هم از فیلر کم تری استفاده کند و هم استحکام و مقاومت محصول بیشتر شود.

صنایعی که این محصول در آنها کاربرد دارد:

عایق سفید بام:

 امروزه استفاده از عایق های رطوبتی مدرن به دلیل خواص بسیار برتر نسبت به عایق های سنتی، نظیر ایزوگام و سهولت در اجرا نسبت به روشهای سنتی، بسیار قابل توجه قرار گرفته است .عایق های بام که عمدتاً با نام عایق سفید بام شناخته می شود ، بهترین جایگزین برای ایزوگام جهت پوشش بام می باشد .این محصول نوعی پوشش آب بندکننده است که از مواد پلیمری و الاستومری بر پایه آب ساخته شده است و پس از خشک شدن، لایه ای الاستیک و کاملاً آب بند روی سطح تشکیل می دهد . این مواد برای اجرا بر روی کلیه سطوحی که نیاز به عایقکاری دارند، اعم از فلزی ، سیمانی ، موزائیک ، ایزوگام و آسفالت های ترک خورده ، چوب و کلیه سطـوح آماده سازی شده جهت اجرا ، غیر از سطوح چرب ، جلبک زده و خاکی ، مناسب می باشد . رنگ سفید عایق رطوبتی باعث می شود تا در برابر اشعه خورشید (uv) مقاومت بالایی داشته باشد و در شرایط آب و هوایی مختلف تعادل هوایی را، در ساختمان ایجاد کند . با اجرای عایق رطوبتی سفید تا 45 درصد از هدر رفتن مصرف انرژی در ساختمان جلوگیری می شود . نحوه اجرا به صورت پیستوله یا قلم مو بسته به حجم و فضای کار متفاوت می باشد.

عایق های رطوبتی و حرارتی و  استخری:

عایق های  پلیمری رطوبتی و استخری به عنوان آب بند و جلوگیری از نفوذ آب به دیواره ها و همچنین مقابله با فشار منفی جریان آب در استخرها استفاده می شوند. رزین اکریلیک استایرن نرم با قدرت کشسانی و فیلرخوری بالا و هم چنین مقاومت آبی خوب برای ساخت این عایق ها مناسب می باشند. ساختار و نوع امولسیفایر استفاده شده در این رزین ها و هم چنین ویسکوزیته خوب این امکان را به فرمولاتور میدهد که عایق های مناسبی برای انواع کاربردهای رطوبتی و استخری (مقاوم به آب و فشار منفی) فرموله و تولید کنند، هم چنین به دلیل قدرت پخش پیگمنت خوب این رزین ها میتوان عایق های رطوبتی رنگی نیز تولید کرد. نحوه اجرا به صورت پیستوله یا قلم مو بسته به حجم و فضای کار متفاوت می باشد.

چسب های درزگیر:

رزین مورد استفاده در درزگیر ها باید دارای الاستیسته و کشسانی و هم چنین فیلرخوبی خوبی باشد، این درزگیر ها بیشتر در داخل خانه کاربرد دارند و به وسیله آنها میتوان درزها،شکاف های ساده وهمچنین به عنوان بتونه نصب شیشه نیز استفاده کرد. این درزگیرها (آکرلیک) به خوبی به گچ ،چوب ،پلاستیک و فلز می چسبند. درزگیر های اکریلیک تا حدودی در برابر نفوذ آب مقاومت دارند. از مزایای آن میتوان به اجرای سریع و راحت ، قابلیت جدا کردن آسان و عدم تاثیر بر سطح زیر پوشش و همچنین رنگ پذیری آسان آن اشاره نمود.


جهت تست این محصول، امکان ارسال نمونه رایگان تا سقف چهار کیلوگرم امکان پذیر می باشد.
همچنین کارشناسان متخصص شرکت سیماب رزین با حضور در محل خط تولید مشتریان گرامی آماده ارائه مشاوره تخصصی تا رسیدن به فرمولاسیون مناسب می باشند.
در صورت نیاز مشتریان، مشابه سازی محصولات مشابه خارجی و داخلی نیز امکان پذیر می باشد.

 

بخوانید: غلظت دهنده های پایه آب

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.