صادرات رزین

رزین چیست؟

رزین یک نوع ماده چسبناک در طبیعت بوده که تولیدگنندگان توانسته اند از روی فرمولاسیون طبیعی آن نوع مصنوعی آن را نیز در کارخانجات به میزان انبوه تولید نمایند. این محصول یک نوع پلیمر است که در ابتدا به صورت مایع عرضه می شود اما از طریق فعل و انفعالات تبدیل به یک ماده سخت و غیر قابل نفوذ می گردد.

بازار صادرات رزین چگونه است؟

صادرات رزین از جمله بازارهای مهم اقتصادی کشور است که قدرت اقتصادی بالایی را برای کسب درآمد ارزی به خود اختصاص داده است. امروزه صنعت رزین وارد فضای موفق و سودآورری شده که می تواند بطور سالانه حدود 120 واحد صنعتی را به خود اختصاص دهد. تا جایی که کشور ما می تواند بطور سالانه حدود 750 هزار تن از انواع رزین را تولید نماید.

صادرات رزین به کشور

میزان و سطح نیاز کشور ها به رزین به چه اندازه است؟

در حال حاضر اطلاعات و اسامی مربوط به 100 کشور نیازمند و وارد کننده رزین های صنعتی در کل جهان توسط مرکز تخصصی مشاوره بازرگانی به ثبت رسیده که اطلاعات دقیقی از میزان و سطح نیاز هر یک از این کشورها از رزین دارند.

ایران یکی از بزرگترین کشورهای صادرات رزین در جهان

ایران به عنوان یک کشور صادر کننده رزین توانسته تا کنون صادرات رزین را به کشورهایی همچون ارمنستان، ترکیه، عراق، آذربایجان، آفریقا، روسیه، هند، چین، ترکیه، و امارات برساند که در مجموع تعداد بالایی از شرکت های وارداتی هر یک از این کشورها در مرکز تخصصی بازرگانی ایران به ثبت رسیده اند. بطور نمونه، ایران با بیش از 25 شرکت تولیدی  از جمله شرکت سیماب رزین در کشور هندوستان جهت صادرات رزین قرار داد بازرگانی دارد.

صادرات رزین در ایران

استفاده از رزین در صنایع (صنعت‌های) مختلف

استفاده از رزین در صنعت نساجی، چسب(چسب های فشار حساس)، صنعت کاغذ، صنعت چرم ، صنعت رنگ و ساختمان، صنعت آمایش آب و فاضلاب، صنعت چاپ و بسته بندی، کاشی و سرامیک صنعتی، درزگیر و پوشش قوطی، موکت های قالب پذیر برای ماشین، فایبر گلاس، چوب، ساخت مجسمه، ساخت انواع سنگهای مصنوعی و نیز تولید لوازم بهداشتی و تزئینی و هزاران کاربرد دیگر، موجب شده تا توجه بسیاری از کارخانجات و مراکز تولیدی را به خود جلب نماید. این محصول با برندهای مختلفی در بازار جهانی عرضه می شود که با توجه به کیفیت و کاربرد خود دسته بندی می شوند.

صادرات رزین مشمول عوارض صادراتی

نوع کیفیت انواع رزین ها از رزین pvc گرفته تا رزین های الکید، اکریلیک، پلی یورتان، فنولیک و انواع پلی استرهای اشباع شده و… در بازار جهانی به عنوان یک محصول باکیفیت تفش قابل توجهی دارند. اما نکته مهم اینکه صادرات رزین در کنار این میزان تنوع و استقبال برای خروج از گمرک مشمول عوارض صادراتی نیز می شود. یعنی هر شرکت تولید کننده رزین برای صادرات محصول خود باید مبلغی را به عنوان مالیات و عوارض خروج از مرز به سازمان بازرگانی و نهاد گمرکی کشور بپردازد. البته قابل ذکر است که این قانون تجارتی شامل تمامی کشورها میباشد. و سیر مراحل آن و دریافت مجوزات قانونی آن امری بدیهی برای سایر بازرگانان و تولید کنندگان دنیا و موضوعی پذیرفته و طبیعی است. اما میزان گمرک و مالیات در هر کشور متفاوت بوده و نیز نوع محصول هم در این قیمت گذاری عوارض نقش دارد.

صادرات رزین

کشورهای علاقمند به صنعت رزین

امروزه صادرات رزین با بهره گیری از انواع رزین های اپوکسی و صنعتی، توانسته توجه کشورهایی همچون ارمنستان، قزاقستان، عمان، امارات، عراق، تاجیکستان، ترکمنستان، آفریقای جنوبی، کنیا، ترکیه، افغانستان، آمریکا، پاکستان، تایوان، ایتالیا، آلمان و فرانسه را نیز به خود جلب نماید.

رزین و اهمیت آن

رزین یک محصول صنعتی و بسیار پرکاربرد بوده که در طبیعت نیز یافت می شود و بخاطر تنوع و تعدد بالایی که دارد در تولید محصولات سخت و بادوام استفاده می شود. استقبال جهانی از این محصول موجب شده تا بسیاری از تجار و بازرگانان این محصول را در سطح خرد و کلان به بازار جهانی معرفی و عرضه نمایند. همچنین ورود ارز به کشور از طریق صادرات رزین توجه بسیاری از اقتصاد دانان را نیز به خود جلب نموده است. مرکز مشاوره بازرگانی ایران تاکنون لیست تعداد بسیار بالایی از شرکت هایی را که پذیرای صادرات رزین ایرانی هستند از جمله سیماب رزین را به ثبت رسانده است. که این مسئله، نشان از قدرت کیفیت و مرغوبیت بازار تولیدی کشورمان دارد.

 

سیماب رزین و بازار صادرات رزین

ما در شرکت سیماب رزین بر این باور هستیم که برای حضور در بازارهای بین المللی و صادرات محصولات ایرانی ، می بایست تمامی استانداردهای بین المللی رعایت شود تا با حضور قدرتمند در بازارهای  رقابتی جهانی سهم قابل توجهی از بازار رزین را در اختیار گرفت . یک شرکت صادر کننده زمانی می تواند در عرصه بین الملل حرفی برای گفتن داشته باشد که  از زمان انتخاب مواد اولیه ، تحقیق و توسعه ،تولید ، بسته بندی و ارسال، مشاوره تخصصی و خدمات پس از فروش انتظارات مشتریان صادراتی را در نظر بگیرد.

مفتخر هستیم که در طی سال های گذشته  با صادرات رزین های اکریلیک و پلی یورتان پایه آب با کیفیت بالا ، بسته بندی عالی و زمان تحویل کوتاه توانسته ایم علاوه بر جلب رضایت مشتریان بازار جهانی ، اعتبار محصولات ایرانی را در بازار ارتقا بدهیم.

تا به امروز صادرات رزین های اکریلیک و پلی یورتان پایه آب به کشورهای آفریقایی ، آسیایی و اروپایی صورت گرفته است و تیم متشکل از متخصصین حرفه ای سیماب رزین همواره در راستای گسترش سهم بازار جهانی در تلاش است.

ما در سیماب رزین از هر نوع درخواست همکاری ، نمایندگی و تجارت مشترک در عرصه بین الملل استقبال میکنیم .برای ارتباط با کارشناسان سیماب رزین و دریافت مشاوره در زمینه صادرات رزین با واحد صادرات شرکت سیماب رزین تماس حاصل فرمایید.