سیماب رزین
چگونه منسوجات را ضد آب کنیم ؟

چگونه منسوجات را ضد آب کنیم ؟

منسوجات ضد آب

کد محصول :  NA-58

دسته بندی اصلی : نساجی

این رزین در برابر تشعشعات فرابنفش مقاوم بوده و تغییر رنگ محسوسی از خود نشان نمی دهد. ضمن اینکه فیلم این رزین زیر دست نرم، مقاومت شستشویی و خشکشویی قابل توجهی دارد. پیگمنت خوری این رزین، عالی می باشد.

برای ضدآب کردن منسوجات میتوان از این رزین استفاده کرد. این رزین تمایل خوبی به سطوح سلولوزی دارد و قابل اعمال بر سطوح سلولوزی است.

 رزین NA-58 به منظور استفاده در عملیات تکمیل پارچه، ایجاد آهار نرم، اتصال منسوجات نبافته، لمینیت کردن سطوح مختلف، انواع فلوک و تولید انواع لایی با زیر دست نرم توصیه می‌شود.

*این محصول دارای پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو می باشد.*

صنایعی که این محصول در آنها کاربرد دارد:

  1. صنعت نساجی

 

برای عملیات تکمیل پارچه همچون ضد آب کردن، ضدآتش کردن و بهبود مقاومت کششی منسوج با فرمولاسیونهای متفاومت ، و همچنین برای آهار نرم ، بسیار مناسب است.

  1. منسوج نبافته

منسوجات نبافته(NON-WOVEN)  منسوجاتی هستند که مستقیماً از الیاف جدا از هم به وجود می آیند. به این صورت که الیاف به صورت‌های مختلف در کنار هم قرار گرفته و با وسایل مختلف از جمله سوزن زنی (NEEDLING MACHINE)، حرارتی (TERMOBONDING ) و یا با استفاده از چسب یا بایندر   (CHEMICAL BONDING) به یکدیگر اتصال یافته و تولید یک سطح کامل به صورت پارچه می نمایند.

بعلاوه ، برخی از پارچه های نبافته پس از استفاده ، قابل بازیافت هستند. به دلیل بافت اکولوژیکی این منسوجات، از برخی از آنها  برای کاربردهای خاص ، به ویژه در زمینه ها و صنایعی که در آنها محصولات یکبار مصرف پرکاربرد هستند، از جمله بیمارستان ها، مدارس ، خانه های سالمندان و اماکن اقامتی لوکس، استفاده می شود.

این محصولات، پارچه های مهندسی شده ای هستند که ممکن است یکبار مصرف باشند ، عمر محدودی داشته باشند یا بسیار با دوام باشند. این پارچه های بی بافت علاوه بر دوام کیفی، از لحاظ قیمتی نیز مقرون به صرفه هستند.

چاپ فلوک پاشش الیاف مویی شکل که درازی آنها درحدود 1 میلیمتر هستند به روی کار است بگونه ای که نتیجه کار شبیه پارچه مخمل میگردد. برخورد الیاف به چسب (رزین) روی کار باعث فرورفتن و چسبیدن الیاف در داخل رزین شده و پس از خشک شدن رزین ، ظاهری مانند تکه ای از پارچه مخمل پیدا می کند.

انتخاب رزین مناسب می تواند کمک زیادی در کیفیت کار داشته باشد اولا رزین پایه آب بهترین گزینه است زیرا جریان بار الکتریکی در آن بسهولت انجام می گیرد ، ثانیا نوع چسب از نظر ضد آب بودن یا هواخشک بودن و نظایر آن بسته به کاربرد انتخاب می گردد. هدف این است که الیاف به بهترین شکل داخل رزین وارد شده و تا زمان خشک شدن همانگونه باقی بماند . برای اینکه الیاف بصورت ایستاده قرار گیرد تانقش برجسته ایجاد گردد از میدان الکتریکی برای بار دار شدن الیاف استفاده می گردد .

ایجاد میدان دافعه بین الیاف بار دار باعث قرارگرفتن ایستاده الیاف می شود .اگر ولتاژ باردار کننده وجود نداشته باشد الیاف بصورت خوابیده روی چسب افتاده و جلوه برجسته بودن طرح از بین می رود .

الیاف یا پودر رنگ ، هم از جهت رنگ و هم از جهت ابعاد دارای تنوع می باشند . این ابعاد از 5/0mm  تا 10mm متغیر است.

NA 143 1

ترکیت رزین NA-58 با رزین NA-65 برای روکش دادن چمن مصنوعی مناسب است و کاربرد دارد.

 

پس تولید نخ مورد استفاده در چمن مصنوعی و اتصال به کفه اصلی چمن، دسته‌های الیاف چمن باید ثابت شوند تا از ریزش آنها در هنگام استفاده جلوگیری شود. در این مرحله رزین را روی کفی چمن می‌ریزند تا پایه‌ها با  استحکام بیشتری به کفی چمن متصل بمانند. رزین پس از طی فرآیندی خاص، سخت می‌شود. این سختی، کمک می‌کند تا پایه‌های الیاف ثابت شده و چمن مصنوعی برافراشته بماند. بعد از این فرآیند، سوراخ‌های کوچکی در کفی چمن برای زهکشی ایجاد می‌شوند. البته که این سوراخ‌ها قابل مشاهده نیستند، اما حتی در هنگام باران شدید، آب جاری را هدایت می‌کنند تا از لابه لای رشته‌های چمن مصنوعی به داخل خاک زیر کفه چمن مصنوعی برود.

 

رزین های پیشنهادی

NA-65

جهت تست این محصول، امکان ارسال نمونه رایگان تا سقف چهار کیلوگرم امکان پذیر می باشد.

همچنین کارشناسان متخصص شرکت سیماب رزین با حضور در محل خط تولید مشتریان گرامی آماده ارائه مشاوره تخصصی تا رسیدن به فرمولاسیون مناسب می باشند. در صورت نیاز مشتریان، مشابه سازی محصولات مشابه خارجی و داخلی نیز امکان پذیر می باشد.

 

بخوانید: غلظت دهنده اکریلیک خالص بر پایه تورم مونومر ها

 

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.